Menu

Szydełkowy Królik

Zapraszam do oglądania moich prac szydełkowych oraz szyciowych.

Śpiworek w wersji trzeciej

szydelkowykrolik

Hej Wam. Postaram się lekko nadrobić zaległości, ale znając mnie to zobaczymy jak to wyjdzie :p

Jeszcze przed ostatnimi falami mrozów uszyłam Julitce nowy śpiworek do wózka - poprzednie nie pasowały do obecnej spacerówki.

Śpiworek na wysokości nóżek wszyty ma poliester wodoodporny ułatwiający czyszczenie wnętrza śpiwroka po spacerkach. Przód w piórka również jest z poliestru wodoodpornego. Standardowo na nóżki zrobiłam więcej miejsca - jakoś nie jestem przekonana do płaskich śpiworków....

 415

218

319

514

67

119

 

Pozdrawiam, Kasia :)

Zestaw weselny córka i mama

szydelkowykrolik

Cześć.

Mega długo mnie tu nie było bo jakoś nie miałam natchnienia do pisania, ale przez Dagmarę trzeba nadrobić zaległości :P

Na początku września byliśmy na ślubie kuzynki męża. Była to idealna okazja do postawienia sobie poprzeczki ciut wyżej i zmierzenia się z własnymi ambicjami i słabościami.

Pierwsza powstała sukienka Julitki, w końcu po co kupować skoro mama może uszyć - owszem była opcja kupna gdybym nie zdążyła lub coś mi nie wyszło :D. Sukieneczka była kilkukrotnie pruta i poprawiana, ponieważ miała być idealna i dla mnie taka była tzn. nadal jest.  Moja to w sumie dodatek do córki... Nie jest ona jakaś super bo powstała w tydzień i ma sporo błędów - jednak za trudny model sobie wybrałam ja na pierwszy raz. Co nie zmienia faktu, że jestem trochę bogatsza w doświadczenie.

 

75

217

84

414

66

318

513

 

Wesele w kreacjach było przetańczone i to chyba najważniejsze :)

Pozdrawiam, Kasia

Aniołek dla Natalki

szydelkowykrolik

W ubiegłą niedzielę byliśmy na Pierwszej Komunii Świętej chrześnicy męża Natalki. Właśnie dla niej powstał taki oto aniołek jako dodatek do prezentu. Pomysł o wykonaniu jego był dość spontaniczny, chociaż początkowo myślałam o zrobieniu obrazku filetem z datą i imieniem, ale ojciec chrzestny chciał aniołka. Nie pozostało mi wtedy nic innego jak znaleźć schemat, który od zawsze mi się podobał i wziąć się do pracy. Nie obyło się bez przeszkód i komplikacji, ale są na świecie dobre osoby, które pomagają. Dzięki pomocny jednej koleżanki i jej cennym radom o wiele prościej mi się go robiło.

Czas pokazać aniołka w moim wykonaniu; dodam, że to mój pierwszy aniołek (wcześniej tylko sopelki robiłam).

Początkowo aniołek nie miał nic w rączkach, ale było trochę łyso i dlatego w sobotę w nocy szybko dorobiłam serduszko.

216

118

3

41

Jak się Wam podoba?

Pozdrawiam, Kasia.

Limonkowy wiosenny płaszczyk

szydelkowykrolik

Jest to projekt spontaniczny, który powstał z myślą o Świętach Wielkanocnych. Cudem zdążyłam go skończyć, ponieważ czapka była ukończona dopiero o 23 w sobotę. Ale co tam, że dwie nocki pod rząd były zarwane, ważne że zdążyłam i córcia miała w czym się ładnie prezentować na śniadaniu wielkanocnym.

Płaszczyk powstał w ciągu tygodnia z przerwami na przygotowania do świąt. Pierwotnie miał być z całkiem innego materiału, ale okazało się, że mam go za mało i trzeba było szybko zmienić jego koncepcję.

413

65

74

512

A tak prezentuje się w nim córcia.

 215

117

317

A i jeszcze czapeczka do kompletu :)

91

82

Powiem nieskromnie, że jestem z siebie dumna.

A Wam jak się podoba?

Pozdrawiam, Kasia

 

© Szydełkowy Królik
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci